21 Mayıs 2012 Pazartesi

Disney Prensesleri Pasta

      Derin için bu sene ki 2. pastamın hikayesine azıcık dokunmak isterim:) 6 ay önceden kafasında tasarladığı pasta yı yapmaya başladığımda saat öğlen üçtü. İlk fireyi 2.5 kiloluk hamuru yoğururken rengini tutturamamakla vermiştim zaten.Geriyede dönemezdim.
       Daha öncede yazmıştım. Ben bi pastayı kafamda rengiyle, temasıyla,süslemesiyle ,herşeyiyle bitirince bitirmiş oluyorum. Rengi bi tutmazsa kafamda ki bütün dizayn ,içimde ki bütün heves gidiveriyo. Mesela biri benden hiç sevmediğim tonlarda bir pasta isterse çalışamıyorum, yapamıyorum,gitmiyo o pasta takılıp kalıyo kafamdada elimde de. Belki profesyonel değilim bu işin teknik eğitimini alıp da yapanlar gibi ama bi tarzım var bi çoğumuz gibi...
     Şato pastaya da, son siparişlerimden, Derin in partilerinden ve Demir Bey den dolayı bi hayli yorgun başladım. Rengi tutmayınca olay bitti benim için ama devam etmek zorundaydım. Aynı zamanda bu kadar büyük ilk pastamda diyebilirim. Yerleştirmelerde, süslemelerde bir çok hata yaptım. Uzun zamandır insan firürü yapmadığım için figür yaparken çoook zaman kaybettim. Derin Pasta üzerine,hatta nerelerede yerleştirileceklerini bile söyleyerek, Sindirella, Belle, Arora, Ariel, Rapunzel, Tiana, Yasemin ! istedi:)) Öğlen 3 de başladığım pasta sabah 5 olduğunda bir sürü defosuyla (benim için) bitmişti. Tabi ki bu saydığım prenseslerin hepsini yapmadım. Sindirella, Belle ,Ariel i yaptım . Rapunzelinde kafası hazırda bekliyodu saate baktım05.30 ! bi kürdanla sapladım kafayı kuleye :) Sonuc ta Rapunzel ve Kule bir bütün oluverdiler aynı masalda ki gibi:))
    Sonuç , aşağıda ne görünüyosa odur:    :)

Sevgilerimle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder